Volám sa Martina Grňová a názov mandlove som vymyslela v roku 2015 cestou do školy v mojej hlave. Zistila som, že v slove mandlové je láska. A práve o tej mandlove je. O láske k remeslu, jedlu, kvalitným surovinám a ľuďom.

Počas štúdia na MAT-FYZe som začala blogovať a aktívne sa venovať vareniu a pečeniu. Mala som totiž zdravotné problémy, ktoré sa mi mi podarilo stravou – bez lepku a laktózy – vyliečiť. To ma motivovalo k tomu sa tejto téme začať venovať.

Chcela som sa s ľudmi podeliť o moje skúsenosti a recepty. Po mesiacoch blogovania a záujme ľudi som začala viesť kurzy varenia. Čím ďalej tým viac som si bola istá, čomu sa chcem po škole venovať. A od programovania to malo veru ďaleko.

A tak som sa po ukončení štúdia dala na podnikanie. Chceli sme do kaviarní priniesť naozaj výnimočné koláčiky z tých najlepších surovín.

Keďže som to s gastronómiou myslela naozaj vážne a chcela som to dokázať aj svojmu okoliu. Prihlásila som sa do súťaže Masterchef. A vyhrala som ju. Víťazstvo v tejto show mi dodalo odvahu. Láska k jedlu mi pomohla splniť svoj sen.

A tak mandlove môžete nájsť vo svojej obľúbenej kaviarni alebo si ich objednať domov. Mandlove je pre mňa splnený sen.

No už dávno nie je iba o mne, ale o ľuďoch, ktorí mi denne pomáhajú ho budovať ďalej.

cukrárenská výroba bratislava